All In One PC

All in One PC (všetko v jednom) je moderný kategórie počítačov, ktorá pojala ľudovej označenie počítač v monitore. Počítače typu All in One sú obľúbené predovšetkým z hľadiska úspory miesta. Oproti stolnom PC nepotrebujú veľké množstvo káblov, ani miesto pre samostatnú počítačovú skriňa a navyše ponúkajú nižšiu spotrebu.

All in One PC sú vhodné hlavne pre používateľov začiatočníkov, ktorí požadujú hotový počítač, ktorý sa navyše vďaka peknému dizajnu hodí do moderného bytu. Využitie však tiež nájdu vo študovniach, knižnici, na hotelovej recepcii či v obchodných domoch. Veľmi praktické je aj ich umiestnenie. V zadnej časti je podpera, takže stačí počítač AIO len podoprieť a postaviť na pracovný stôl. Alternatívne sa dá umiestniť na VESA rameno pre jednoduchú manipuláciu.

Obsluha počítača All in One PC je oveľa ľahšie ako obsluha stolného PC. AIO stačí len pripojiť do zásuvky a je pripravený na použitie. A ak si chcete použitie ešte viac uľahčiť, kúpte si All in One s dotykovou obrazovkou.

Medzi najznámejšie výrobca All in One PC patria spoločnosti Acer, Apple, ASUS, Hewlett Packard, Lenovo a MSI.