Notebooky

3 položiek celkom
Lenovo IdeaPad B570e
Novinka
Skladom (1 ks)
Kód: 6390
€118,11 bez DPH
€118,11

Univerzální notebook pro každodenní použití se zaměřením na firemní nasazení. Dvoujádrový procesor Intel Celeron Dual-Core B800 (2.0GHz); 15.6" WXGA lesklý displej (1366x768...

Kód: 6390
DEFCON
Skladom (1 ks)
Kód: 6315
€7,86 bez DPH
€7,86

Protect and prevent the theft of laptop devices by using a durable steel cable lock that secures easily to any laptop lock slot.

Kód: 6315
A1286
€27,45 bez DPH
€27,45

Battery for Apple MacBook Pro Unibody 15 15" inch i7 A1382 A1286 Early 2011 2012

Kód: GG3981

Notebooky

Notebooky predstavujú účinného pomocníka v domácnostiach a firmách. Obľúbenosti dosiahli predovšetkým vďaka vysokej mobilite, ľahkosti a kompaktným rozmerom pri zachovaní výkonu. Notebooky prešli radom technických inovácií a do budúcnosti možno predpokladať, že úplne nahradí používanie osobných počítačov.

Existujú rôzne segmenty notebookov na základe spôsobu využitia. Z tohto hľadiska sa notebooky delia na notebooky pre domácnosti, firemné notebooky, herné, multimediálne, štýlové, tablet PC a pracovné stanice. Ďalšia členenie je z hľadiska značky, veľkosti, výbavy, farby, dostupnosti, vstupu na trh a ceny.

Notebook pre domácnosti je ideálna pre bežné požiadavky - úpravu fotografií, sledovanie filmov, počúvanie hudby či prezeranie internetu. Firemné notebook je vhodný pre tvorbu dokumentov, tabuliek a prezentácií. Nároky na výkon sú v tomto prípade nízke. Výkonný notebook je určený pre profesionálne úpravy fotografií, strih videa a pre náročnejšie požiadavky. Vybavený je rýchlym procesorom, vysokou operačnou pamäťou, veľkokapacitným pevným diskom a náročnú grafikou s vlastnou pamäťou. Herný notebook je určený najmä pre hranie graficky náročných hier, pretože je vybavený výkonnými komponenty - predovšetkým grafikou. Špeciálnou kategóriou notebookov sú takzvané netbooky. Netbooky sú menšie prístroje ako notebooky, jedná sa však o prístroje s menším výkonom, ktoré postačujú pre základnú prácu a pripojenie k Internetu. Ich výhodou sú malé rozmery, nízka hmotnosť a dlhá výdrž na batériu.

Na našom trhu existuje rad výrobcov notebookov a netbookov, z ktorých možno uviesť značky Acer, Apple, Asus, Gigabyte, Dell, Hewlett-Packard, Lenovo, MSI, Samsung, Sony, Toshiba.